Aktuality

Odstávky elektrické energie

Pátek 15. května od 7:30 do 12:00 - vypnutá oblast:
část obce Vrahovice s ulicemi: P. Jilemnického, M. Alše č. 35a a dále oboustranně od koupaliště (včetně) a parc. č. 641/9 po novou lokalitu s parc. čísly 660/7 - 660/13 naproti č. 75, (mimo č. 811 a 813), dále ul. I. Olbrachta č. 48, Staškova, Za Drahou č. 4275/572.

Zdroj: E.ON


Fotodokumentace Vrahovice 2020

Spolek za staré Vrahovice zveřejnil fotografickou dokumentaci současných Vrahovic, kterou pořídil jejich člen Martin Hájek.

Můžete si ji prohlédnout zde

Fotografie jsou volně šiřitelné pod licencí CC BY-SA. Všechny fotografie v původním rozlišení si můžete stáhnout zde


Novinky na webu Vrahovice.eu

| Martin Hájek

SZSV zveřejňuje historické fotografie Vrahovic

Spolek za staré Vrahovice se rozhodl zareagovat na koronavirovou epidemii a pokusí se lidem zpříjemnit jejich sociální izolaci. V následujících dnech bude zveřejňovat historické fotografie Vrahovic ze svých sbírek.

„Náš spolek je hodně zaměřený na veřejné akce. Pořádáme exkurze v Arboretu Vrahovice, vlastivědné procházky, výstavy, ale třeba i úklidy přírody. Snažíme se zapojovat lidi. Současná doba nám neumožňuje pořádat veřejné akce, a tak se snažíme hledat alternativy,“ sdělil nám předseda Spolku za staré Vrahovice Tomáš Peka. 

S konkrétním nápadem, jak by spolek mohl fungovat v době sociální izolace, přišel jeho kolega Ondřej Moskal: „Napadlo mě, že bychom mohli lidem trochu zpříjemnit karanténu a ukázat jim část našich sbírek. V následujících dnech budeme na našem facebookovém profilu zveřejňovat historické fotky a dokumenty z Vrahovic. Zároveň bychom tímto chtěli požádat naše příznivce o spolupráci. Pokud máte nějaké zajímavé fotky, se kterými byste se rádi pochlubili, pošlete nám je a my je zveřejníme.“

Spolek za staré Vrahovice se chystá ukazovat pohlednice, fotografie a jiné dokumenty z jejich rozsáhlých sbírek. Průřezově se bude jednat o dobu od konce 19. století až po současnost. Adresa facebookového profilu spolku je: https://www.facebook.com/spolekzastarevrahovice/ 


Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 28 41 54 Další


Menu
RSS
Facebook Vrahovice!
Twitter
Facebook like